Dobrodošli na spletni strani OSNOVNE ŠOLE TONETA ČUFARJA

KULTURNI DNEVI

razredvsebinadatumvodja
1. razredPeter in volk
Lutkovna predstava
Obisk Narodne galerije
Kinodvor
4. 4. 2023
december 2022
marec 2023
23. 6. 2023
Anica Erman
Tatjana Kastelic
Polona Berce
Tatjana Kastelic
2. razredPeter in Volk
Lutkovna predstava
Obisk Narodne galerije
Kinodvor
4. 4. 2023
december 2022
marec 2023
23. 6. 2023
Anica Erman
Tatjana Kastelic
Polona Berce
Tatjana Kastelic
3. razredPeter in volk
Lutkovna predstava
Obisk Narodne galerije
Kinodvor
4. 4. 2023
december 2022
marec 2023
23. 6. 2023
Anica Erman
Tatjana Kastelic
Polona Berce
Tatjana Kastelic
4. razredS skladatelji v Disneyeve risanke
Groharjeva hiša, Sorica
Šolski muzej: učna ura lepopisa
Gledališka predstava
p7. 3. 2023
11. 4. 2023
18. 5. 2023
februar 2023
Anica Erman
CŠOD
K. Kokalj, L. Lenček
K. Kokalj, L. Lenček
5. razredPrešernov dan
S skladatelji v Disneyeve risanke
Stavbna in kulturna dediščina Ptujskega polja
*Gledališka predstava
3. 2. 2023
7. 3. 2023
maj 2023

december 2022
S. Grbac, F. Hozjan
Anica Erman
CŠOD

S. Grbac, F. Hozjan
6. razredS skladatelji v Disneyeve risanke
Film Gajin svet 2
Ogled razstave
7. 3. 2023
30. 9. 2022
po dogovoru
Anica Erman
učiteljice SLJ
Patricija Čičmir - Vestić
7.  razredTolkala v orkestru
Film Gajin svet 2
Ogled razstave
12. 10. 2022
30. 9. 2022
po dogovoru
Anica Erman
učiteljice SLJ
Patricija Čičmir - Vestić
8. razredTolkala v orkestru
Film Gajin svet 2
Po Prešernovih stopinjah
Ogled razstave
12. 10. 2022
30. 9. 2022
2. 6. 2023
po dogovoru
Anica Erman
učiteljice SLJ
CŠOD
Patricija Čičmir - Vestić
9. razredTolkala v orkestru
Film Gajin svet 2
Ogled razstave
12. 10. 2022
30. 9. 2022
po dogovoru
Anica Erman
učiteljice SLJ
Patricija Čičmir - Vestić

NARAVOSLOVNI DNEVI

razredvsebinadatumvodja
1. razredTravniška doživetja
Gozdoljub
Živali doma Medved
junij 2023
junij 2023
junij 2023
CŠOD
CŠOD
CŠOD
2. razredNarava spomladi
Učna pot Divji potok
Detektivi v gozdu
junij 2023
oktober 2022
oktober 2022
Tatjana Kastelic
CŠOD
CŠOD
3. razredSrček BIM BAM
zdravniški pregled
Človeško telo
po dogovoru
pomlad 2023
maj 2023
T. Bandelj, V. Hozjan
T. Bandelj, V. Hozjan
T. Bandelj, V. Hozjan
4. razredPlanetarium
Geografska in topografska orientacija
Idrija, Mestni muzej, Divje jezero
*pogrinjek
19. 10. 2022
marec 2023
marec 2023

datum še ni določen
Zvezdogled
CŠOD
CŠOD

K. Kokalj, L. Lenček
5. razredPlanetarium
Eksperimenti
Vreme, orientacija
*Inštitut Jožefa Stefana (virtualen obisk)
19. 10. 2022
marec 2023
maj 2023
januar 2023
Zvezdogled
S. Grbac, F. Hozjan
CŠOD
Simona Grbac
6. razredPrirodoslovni muzej - kamnine
Arboretum Volčji Potok
Ljubljansko barje
december 2022
15. 6. 2023
junij 2023
A. L. Dornik, P. Igerc
CŠOD
Petra Igerc
7. razredŽivalski vrt Ljubljana
Krajinski park Strunjan
O2 za vsakega + Spletne face
april 2023
junij 2023
11. 10. 2022
Ana Lea Dornik
A. L. Dornik, P. Igerc
Brez izgovora 
8. razredKri in diabetes
Okostje
Planetarium
oktober 2022
november 2022
maj 2023
A. L. Dornik, P. Igerc
A. L. Dornik, P. Igerc
Zvezdogled
9. razredKisline, baze, soli
Mi gremo po svoje!
Končni izlet
sept, okt 2022
16. 11. 2022
junij 2023
Petra Igerc
FORTOX
Petra Igerc

TEHNIŠKI DNEVI

razredvsebinadatumvodja
1. razredŽivljenje nekoč in danes
Novoletne delavnice
Mladi vremenoslovec
po dogovoru
december 2022
junij 2023
Polona Kovač
P. Berce, P. Kovač
CŠOD
2. razredMlinčki in splavi
Lipov list - žebljanje
Tematske delavnice
oktober 2022
oktober 2022
šolsko leto 2022/23
CŠOD
CŠOD
Eva Prohinar
3. razredFilmska vzgoja
Računalniško opismenjevanje
Moj projekt - delavnica
oktober 2022
sept-nov 2022
april 2023
T. Bandelj, V. Hozjan
Majda Jurkovič
T. Bandelj, V. Hozjan
4. razredZETRa 4
Idrijska čipka
Žlikrofi
Šivanje, kvačkanje
*Izdelaj sončno uro in vodni mlinček
16. 3. 2023
marec 2023
marec 2023
november 2022
še  ni določen
Zavod 404
CŠOD
CŠOD
K. Kokalj, L. Lenček
K. Kokalj, L. Lenček
5. razredRačunalniško opismenjevanje
Tehniški muzej Bistra
Promet - kolesarski poligon
Kurent iz naravnih materialov
*Tkanje - vrste vezav 
september 2022
11. 11. 2022
maj 2023
maj 2023
maj 2023
S. Grbac, F. Hozjan
CŠOD
CŠOD
CŠOD
S. Grbac, F. Hozjan
6. razredRobotika
Lesarstvo
Žagarstvo, splavarstvo
ZETRa 6
18. 10. 2022
junij 2023
junij 20213
21. 3. 2023
zunanji sodelavci
zunanji sodelavci, J. Turk
zunanji sodelavci, J. Turk
Zavod 404
7. razredRobotika
Globoki vlek - les in umetne snovi
Spletno sočutje za varno počutje
Muzej pošte in telekomunikacij
18. 10. 2022
junij 2023
februar 2023
9. 3. 2023
zunanji sodelavci
M. Penca, J. Turk
Varni internet
CŠOD
8. razredRobotika
Muzej premogovništva
Eko terme Snovik
Delavnice
18. 10. 2022
22. 2. 2023
20. 3. 2023
okt, nov 2022
zunanji sodelavci
CŠOD
CŠOD
Srednja medijska in grafična šola
9. razredRobotika
Delavnice 
Izometrija
Dnevi strojništva
18. 10. 2022
okt, nov 2022
maj 2023
27. 9. 2022
zunanji sodelavci
Srednja medijska in grafična šola
Janez Turk
Tehniški muzej Bistra

ŠPORTNI DNEVI

razredvsebinadatumvodja
1. razredJesenski kros
Dan slovenskega športa
Pot ob žici
Olimpijske igre
Športno plezanje, pohod
september 2022
oktober 2022
maj 2023
maj, junij 2023
junij 2023
Ksenija Turšič
Eva Prohinar
Ksenija Turšič
Eva Prohinar
CŠOD
2. razredDan slovenskega športa
Jesenski kros
Igrice v gozdu
Pot ob žici
Olimpijske igre
23. 9. 2022
september 2022
oktober 2022
maj 2023
junij 2023
Eva Prohinar
Ksenija Turšič
CŠOD
Ksenija Turšič
Eva Prohinar
3. razredJesenski kros
Teden mobilnosti - Živim ples
Drsanje
Pot on žici
Olimpijske igre
september 2022
september 2022
jan, feb 2023
maj 2023
junij 2023
Ksenija Turšič
Kazina, S. Grbac
Ksenija Turšič
Ksenija Turšič
Ksenija Turšič
4. razredDan slovenskega športa
Šolar na smuči
Pot ob žici
Čufarjev gladiator
Pohod
23. 9. 2022
janura 2023
maj 2023
junij 2023
marec 2023
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
CŠOD
5. razredDan slovenskega športa
Plezanje, veslanje
Šolar na smuči
Pot ob žici
Čufarjev gladiator
23. 9. 2022
maj 2023
januar 2023
maj 2023
junij 2023
A. Bednar, S. Dremelj
CŠOD
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S Dremelj
6. razredDan slovenskega športa
Pohod v sredogorje
Alpsko smučanje
Pot ob žici
Čufarjev gladiator
23. 9. 2022
oktober 2022
januar 2023
maj 2023
junij 2023
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
7. razredDan slovenskega športa
Pohod v sredogorje
Zimski športni dan
Pot ob žici
Plezanje
23. 9. 2022
oktober 2022
januar 2023
maj 2023
junij 2023
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
8. razredDan slovenskega športa
Pohod v sredogorje
Zimski športni dan
Pot ob žici
Odbojka na mivki
23. 9. 2022
oktober 2022
januar 2023
maj 2023
junij 2023
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
9. razredDan slovenskega športa
Pohod v sredogorje
Zimski športni dan
Pot ob žici
Vodne igre
23. 9. 2022
oktober 2022
januar 2023
maj 2023
junij 2023
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bedanr, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj
A. Bednar, S. Dremelj

BIVANJA V NARAVI

CŠOD nam je za letošnje šolsko leto odobril 5 petdnevnih bivanj v naravi:

1. razredDom Medved12. 6. 2023-16. 6. 2023
2. razredDom Lipa3. 10. 2022-7. 10. 2022
4. razredDom Vojsko23 3. 2023-31. 3. 2023
5. razredDom Štrk22. 5. 2023-26. 5. 2023
6. razredKope16. 1. 2023-20. 1. 2023
7. razredKrvavec19. 12. 2022-23. 12. 2022
8. razredDom Cerkno7. 11. 2022-11. 11. 2022

ŠPORTNO LIKOVNI TABOR za učence IP šport za zdravje in IP likovno snovanje - konec tedna v oktobru 2022 (vodji Saša Dremelj, Patricija Čičmir - Vestić)

EKSKURZIJE

razredkrajdatumvodja
5. razredPostojnska jama, Predjamski gradjunij 2023Simona Grbac
6. razredZgornja Savinjska dolinpomlad 2023Bernarda Novak Obal
7. razredKoprsko primorjejunij 2023Bernarda Novak Obal
8. razredVelenjska kotlina22. 2. 2023Ana Burnik Kosi
9. razredPosočjeoktober 2022Ana Burnik Kosi
7., 8., 9. razred
(IP likovno snovanje)
po dogovorujunij 2023Patricija Čičmir - Vestić